BUM BUM RURKI-WARSZTATY

Warsztaty gry na  Bum Bum Rurkach
( Boomwhackers)

Jelenia Góra - 09.10.2019 r.

W dniu 9 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Janiny Garści odbyły się warsztaty gry na BUM BUM RURKACH, które poprowadził  Dawid Gacek (https://www.youtube.com/watch?v=hVtSfa0r6f0). W warsztatch wzięli udziałą pedagodzy szkół muzycznych oraz uczniowie PSM w Jeleniej Górze.

            "Boomwhackers wynalazł Craig Ramsell pochodzący z Sedony, amerykańskiego stanu Arizona. W 1995 r. po raz pierwszy wyprodukował on plastikowe rury z recyklingu. Zwrócił uwagę na ich potencjał muzyczny. Eksperymentował z różnymi rozmiarami tub i materiałami,z których były wytwarzane. Najlepiej sami obejrzyjcie reportaż Galileo o twórcy rurek! (https://youtu.be/92rBoUi_nBg)

Bum Bum Rurki to od kilkunastu lat ulubiona zabawa edukacyjna dzieci, rodziców oraz nauczycieli muzyki w wielu krajach świata. Uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami w USA, teraz dostępna także w Polsce.
Bum Bum Rurki to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej.
Zdaniem amerykańskich pedagogów, muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach.
Bum Bum Rurki świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki, rytmu, melodii oraz harmonii. " (http://www.bumbumrurki.pl/bumbumrurki/)
Bum Bum Rurki wykonane są z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się
w łatwej i szybkiej nauce rytmu. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. o. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni - kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki. Można też używać ich jak cymbałków-grając pałeczkami. Szeroka gama zestawów: diatonicznych, chromatycznych czy basowych oraz dodatkowe akcesoria, umożliwiają rozbudowę instrumentu w zależności od stopnia zaawansowania oraz potrzeb kompozycji.
Bum Bum Rurki wspaniale kreują także zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwość tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem.
Ciekawostką jest, że Bum Bum Rurki są również często wykorzystywane przez światowych artystów performance czy nowoczesne grupy muzyczne jako muzyczny element spektaklu; stały się one także popularnym narzędziem uzupełniającym imprezy integracyjne i festiwalowe. Idealnie dostosowane do interaktywnego zaangażowania publiczności mogą być używane w nieograniczonych ilościach."
(http://www.bumbumrurki.pl/bumbumrurki/ )

design by : LEMONPIXEL.pl